Geen Google maps coördinaten aanwezig

Fotonr.: 56102
Bijdrager Jolande Otten
Locatie 1.:Stratum |213 Elzent-Noord |Stratumsedijk
Onderwerp.: Winkels / Winkelcentra |Kleding / Manufacturen
Onderwerp 2: Winkels / Winkelcentra |Kruideniers / Levensmiddelen / Supermarkten |Centra

Een reactie op deze foto insturen


Ik heb de algemene voorwaarden gelezen en akkoord bevonden

image

Centra-winkel en Wonder van Eindhoven

Beschrijving

'Het Wonder van Eindhoven', aan de Stratumsedijk recht tegenover de Le Sage ten Broeklaan. Ik meen dat het huisnummer 91A was. Het was de winkel van 'Moe' zoals iedereen haar noemde, Maria Otten-Bogaerts (in WO I vanuit Turnhout naar Nederland gevlucht). Ze begon met kousen, iets later fietsen (opa was fietshandelaar op de Markt) en bracht het merk 'JOE' (Jan Otten Eindhoven) uit. Na de oorlog werden het haarden en kachels en later kwamen daar elektrische apparaten zoals wasmachines en centrifuges bij. Eind jaren '50 begonnen mijn vader en moeder (Marcel Otten en Bertha Libregts) een tentenfabriek in de ruimte achter de winkel. Zij maakten daar de eerste bungalowtenten van Nederland. (Marcottenten). De winkel werd eind jaren '50 definitief een speelgoedwinkel die later (1968?) verhuisde naar de Aalsterweg 92, naast Van de Molengraft. De naam bleef altijd Wonder van Eindhoven. 

De Centra-kruidenier was van de familie Saenen. Oma Saenen bestierde de boel en de hele familie woonde in en werkte mee. Daarnaast zat slagerij Broekmans, die een eigen worstenrokerij had in de binnenplaats. Nog iets verder zat Van Poppel, de motorhandel. 

Aan de andere kant van het Wonder zat Penson met jagersbenodigdheden en hengelsportmateriaal en daarnaast de kledingzaak van de gezusters Slegers(?).


Geplaatst op 23-06-2025
Email bijdrager img